بزرگ مرد تاریخ
 
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags

مقام معظم رهبری
 
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
نظر سنجی
poll
 • طراحی این وبلاگ را در چه سطحی می بینید؟

 • تبلیغات
   

   

  خصوصیات یاران امام زمان(عج) در قران

  در سوره مائده آیه 59 خداوند بطور مستقیم مؤمنان را مورد خطاب قرار داده و می‌فرماید "ای مومنان هر کس از شما از اسلام بیرون رفت، خداوند در آینده جمعیتی را می‌آورد که دارای این 5 امتیاز هستند:

  1- خدا آن‌ها را دوست دارد و آن‌ها هم خدا را دوست دارند. 2- در برابر مومنان خاضع و مهربانند. 3- در برابر مشرکان و دشمنان، سرسخت و نیرومندند.

   4- بطور پی گیری در راه خدا جهاد و تلاش می‌کنند. 5- در مسیر انجام وظیفه از سرزنش هیچ سرزنش کننده ای نمی‌هراسند. این فضل خداست به هر کس بخواهد می‌دهد، فضل و رحمت خدا وسیع تر است و او بر همه چیز آگاه است."

  در روایات آمده که این آیه در مورد یاران حضرت مهدی است که با این ویژگی‌ها با تمام قدرت، در مقابل مرتدین و کارشکنان می‌ایستد و برای برقراری حکومت عدل امام قائم(ع) و برقراری عدالت در کل جهان تلاش می‌کنند.

  یاوران حضرت:

  امدادهای الهی گاهی در قدرتی است كه خداوند به حضرت داده‌است و با انجام كراماتی، حضرت مشكلات را از سر راه خود برمی‌دارد و یا به وسیله رعب و ترسی است كه خداوند در دل دشمن ایجاد می‌كند27 و یا اینكه خداوند، ملائكه را به یاری حضرت می‌فرستد.

   در برخی از روایات سخن از نیروهایی است كه دارای خصوصیات فرشتگان هستند و منتظر ظهور حضرت هستند تا او را یاری كنند.

   از تابوت و اشیایی كه در آن است نیز، بعنوان وسیله‌ای دیگر برای یاری حضرت مهدی(ع) نام برده شده است. امام صادق(ع) می‌فرماید: خداوند حضرت قائم(ع) را با سه لشكر یاری می‌دهد: فرشتگان، مؤمنان و رعب (ترس انداختن در دل دشمن).

   امام باقر(ع) نیز فرمودند: « گوئیا هم‌اكنون حضرت قائم(ع) و یارانش را می‌بینم ... كه فرشته جبرئیل در سمت راست حضرت مهدی(ع) و میكائیل در سمت چپ آن حضرت حركت می‌كنند و ترس و وحشت، پیشاپیش سپاهیانش و پشت سر آن‌ها به فاصله یك ماه در حركت است و خداوند او را با پنج هزار فرشته آسمانی یاری می‌رساند.

  ::  پیوست شده به موضوع : یاران امام زمان(عج) در قران
  توسط ریحانه دانشور در جمعه 17 شهریور 1391  ::  نظرات  ,  

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic