بزرگ مرد تاریخ
 
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags

مقام معظم رهبری
 
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
نظر سنجی
poll
 • طراحی این وبلاگ را در چه سطحی می بینید؟





 • تبلیغات
   

   



  آیا تنها داشتن محبت به امام زمان(ع) و دوست داشتن ایشان ما را به آن حضرت نزدیک میکند؟ چگونه؟

  آیا تنها داشتن محبت به امام زمان(ع) و دوست داشتن ایشان ما را به آن حضرت نزدیک میکند؟ چگونه؟

  البته اصل محبت و دوستی امام زمان علیه السلام امری فطری و قلبی است که در روح و جان پاک زادگان به امانت گذاشته شده و طبق فرمایش امام صادق علیه السلام تنها ناپاک زادگان از محبت اهل بیت به طور کامل بی بهره هستند.

  اما آنچه از ما خواسته شده پرورش و عمق بخشیدن به این محبت و رسانیدن آن به درجۀ مودّت است. مودت محبتی است که سراسر وجود انسان را در بر می گیرد و بر نیّات و رفتار و گفتار انسان محّب تأثیر می گذارد و این همان چیزی است که خداوند به عنوان اجر و مزد رسالت از ما طلب کرده است ، «بگو بر رسالت خویش از شما پاداشی نمی خواهم به جز مودّت اهل بیتم ».

  و باید این نکته را بدانیم که در محبت داشتن به حضرت مهدی علیه السلام ، باید اول خود ایشان از ما یاد بکنند و عشق مهدوی را در قلوبمان شعله ور کنند و بعد این ما هستیم که باید به این ندای امام لبیک بگوییم چرا که او همواره در انتظار لبیک ماست.

  نکتۀ دیگر این که محبت به امام زمان علیه السلام ، چیزی است که در شب معراج به پیامبر (ص) سفارش شده است: « ای محمّد ، او را دوست بدار همانا من او و تمام محبّان او را دوست دارم ».

  این قسمت از حدیث معراج نه تنها بیانگر قدر و منزلت خود حضرت ، بلکه مقام عظیم دوستداران ایشان را نمایان میکند که ذات بی نهایت الهی آنها را دوست می دارد.

  و نکتۀ محبّت به امامان معصوم در این است که: « قُلِ الله ثُمَ ذَرهُم ...» بگو خدا و بقیّه را واگذار، این آیۀ از سورۀ مبارکۀ انعام می فرماید که محبت ، فقط محبت و عشق به خداوند است و امام زمان علیه السلام را از آن محبت باید دوست داشت که بندۀ صالح و محبوب خداوند است و وجودش شعاعی از وجود خداوند و عشق به اوست ، بنابراین اگر امام زمان علیه السلام را از آن جهت دوست داریم که بیایند و جهان را آباد کنند و نعمت هایمان زیاد شود ما دوستدار آبادانی و نعمت هستیم نه دوستدار ولایت و امامت و اگر به او عشق می ورزیم از آن جهت که در زیر پرتو ظهورش علم و حکمت و پیشرفت های معنوی را به راحتی بیابیم ، ما راحت طلب هستیم نه مهدی طلب ، بله اینگونه است ما باید در محبت داشتن به امام زمان تمام آرایه ها و پیرایه ها را از دلمان بزداییم تا محبت ما پاک و خالص باشد. باید محبت به امام زمان علیه السلام پیدا کنیم و باید محبت در وجودمان مستقر شود و به پایه ای برسیم که در فراق او بسوزیم و اشک بریزیم و در طلب حقیقی اش برآییم و در یک کلام باید به امام زمان علیه السلام محبت عمیق پیدا کنیم؛ چون خود محبت راه ها را باز می کند و ما را به امام نزدیک می کند.

   

  سلوک مهدوی - محمد باقر حیدری کاشانی - ص 64 تا 68 به صورت خلاصه شده 

  ::  پیوست شده به موضوع : ایا تنها داشتن محبت به امام زمان(عج) مارا به ایشان نزدیک می کند؟
  توسط ریحانه دانشور در جمعه 3 شهریور 1391  ::  نظرات  ,  

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic