تبلیغات
پایگاه اینترنتی پلاک گمشده - ایا تنها داشتن محبت به امام زمان(عج) مارا به ایشان نزدیک می کند؟
 
بزرگ مرد تاریخ
 
موضوعات
Category
ابر برچسب ها
Tags

مقام معظم رهبری
 
دوستان
Friends
آرشیو
Archive
آمار سایت
stats
نظر سنجی
poll
 • طراحی این وبلاگ را در چه سطحی می بینید؟

 • تبلیغات
   

     آیا تنها داشتن محبت به امام زمان(ع) و دوست داشتن ایشان ما را به آن حضرت نزدیک میکند؟ چگونه؟

  آیا تنها داشتن محبت به امام زمان(ع) و دوست داشتن ایشان ما را به آن حضرت نزدیک میکند؟ چگونه؟

  البته اصل محبت و دوستی امام زمان علیه السلام امری فطری و قلبی است که در روح و جان پاک زادگان به امانت گذاشته شده و طبق فرمایش امام صادق علیه السلام تنها ناپاک زادگان از محبت اهل بیت به طور کامل بی بهره هستند.

  اما آنچه از ما خواسته شده پرورش و عمق بخشیدن به این محبت و رسانیدن آن به درجۀ مودّت است. مودت محبتی است که سراسر وجود انسان را در بر می گیرد و بر نیّات و رفتار و گفتار انسان محّب تأثیر می گذارد و این همان چیزی است که خداوند به عنوان اجر و مزد رسالت از ما طلب کرده است ، «بگو بر رسالت خویش از شما پاداشی نمی خواهم به جز مودّت اهل بیتم ».

  و باید این نکته را بدانیم که در محبت داشتن به حضرت مهدی علیه السلام ، باید اول خود ایشان از ما یاد بکنند و عشق مهدوی را در قلوبمان شعله ور کنند و بعد این ما هستیم که باید به این ندای امام لبیک بگوییم چرا که او همواره در انتظار لبیک ماست.

  نکتۀ دیگر این که محبت به امام زمان علیه السلام ، چیزی است که در شب معراج به پیامبر (ص) سفارش شده است: « ای محمّد ، او را دوست بدار همانا من او و تمام محبّان او را دوست دارم ».

  این قسمت از حدیث معراج نه تنها بیانگر قدر و منزلت خود حضرت ، بلکه مقام عظیم دوستداران ایشان را نمایان میکند که ذات بی نهایت الهی آنها را دوست می دارد.

  و نکتۀ محبّت به امامان معصوم در این است که: « قُلِ الله ثُمَ ذَرهُم ...» بگو خدا و بقیّه را واگذار، این آیۀ از سورۀ مبارکۀ انعام می فرماید که محبت ، فقط محبت و عشق به خداوند است و امام زمان علیه السلام را از آن محبت باید دوست داشت که بندۀ صالح و محبوب خداوند است و وجودش شعاعی از وجود خداوند و عشق به اوست ، بنابراین اگر امام زمان علیه السلام را از آن جهت دوست داریم که بیایند و جهان را آباد کنند و نعمت هایمان زیاد شود ما دوستدار آبادانی و نعمت هستیم نه دوستدار ولایت و امامت و اگر به او عشق می ورزیم از آن جهت که در زیر پرتو ظهورش علم و حکمت و پیشرفت های معنوی را به راحتی بیابیم ، ما راحت طلب هستیم نه مهدی طلب ، بله اینگونه است ما باید در محبت داشتن به امام زمان تمام آرایه ها و پیرایه ها را از دلمان بزداییم تا محبت ما پاک و خالص باشد. باید محبت به امام زمان علیه السلام پیدا کنیم و باید محبت در وجودمان مستقر شود و به پایه ای برسیم که در فراق او بسوزیم و اشک بریزیم و در طلب حقیقی اش برآییم و در یک کلام باید به امام زمان علیه السلام محبت عمیق پیدا کنیم؛ چون خود محبت راه ها را باز می کند و ما را به امام نزدیک می کند.

   

  سلوک مهدوی - محمد باقر حیدری کاشانی - ص 64 تا 68 به صورت خلاصه شده 

  ::  پیوست شده به موضوع : ایا تنها داشتن محبت به امام زمان(عج) مارا به ایشان نزدیک می کند؟
  توسط ریحانه دانشور در جمعه 3 شهریور 1391  ::  نظرات  ,